Nastava na daljinu

Virtualni razredi

5.a      6.a     7.a

5.b      6.b     7.b    8.

Virtualna zbornica

Virtualna školska knjižnic

RASPORED ZVONA.pdf

Školski kombi

"ZALOGAJČEK"

"ŠKOLSKA SHEMA"

"POTICANJE DAROVITOSTI"

"MOJ POMOĆNIK I JA"

"BALTAZAR"

"HRABRI ČUVARI na djelu"

"TRENING ŽIVOTNIH VJEŠTINA"

"ZDRAV ZA PET"

Korisne poveznice:

Osnovna škola Zlatar Bistrica partner u dva Erasmus+ KA2 projekta
Autor: Snježana Kovačević, 3. 12. 2019.

Osnovna škola Zlatar Bistrica u školskoj godini 2019./2020. započet će s provođenjem dvaju Erasmus+ projekata- Ključna aktivnost 2 (KA2) Strateška partnerstva. Projekte smo kao škola partner prijavili u ožujku ove godine, a odobreni su u agencijama za programe EU u Španjolskoj i Malti, zemljama koje će biti koordinatorice tih europskih projekata. Riječ je o projektima Learning Outdoors-Vivid Exploration i School Permaculture Garden koji su rezultat europskih mobilnosti i seminara na kojima su sudjelovali članovi eTwinning tima naše škole.

Koordinator projekta Learning Outdoors-Vivid Exploration je Španjolska, a uz našu školu partneri su osnovne škole iz Finske, Češke, Slovačke i Portugala. Tema projekta je iskustveno i zorno učenje s nagalskom na istraživačko učenje izvan učionice i terenska nastava za što smo osmislili brojne aktivnosti koje će se provoditi u spomenutim zemljama partnerima. Osnovna škola s Malte koordinator je projekta School Permaculture Garden, a ostali partneri su škole iz Italije, Makedonije i Islanda. Učenici će tijekom projekta učiti o zdravim životnim stilovima, razvijati ekološku svijest, učiti o zdravoj prehrani te sudjelovati u aktivnostima vezanima uz rad u školskom vrtu. Oba projekta traju dvije godine pa se veselimo suradnji s europskim školama partnerima i stjecanju novih iskustava i znanja kako za učenike tako i za učitelje koji će u njima sudjelovati.