Županijsko natjecanje mladih tehničara
Autor: Jasenka Kuljak, 7. 3. 2016.

Županijsko natjecanje mladih tehničara održano je u petak  4. ožujka 2016. u OŠ Stjepana Radića u Brestovcu Orehovičkom. Na natjecanju je sudjelovalo 58 učenika od petog do osmog razreda iz  18 zagorskih osnovnih škola.

Sabina Jalšavečki, učenica 8. razreda OŠ Zlatar Bistrica, osvojila je drugo mjesto u kategoriji natjecanja iz elektrotehnike. Prvo mjesto u spomenutoj kategoriji pripalo je učeniku Mateu Stipiću iz OŠ Oroslavje, a treće učenici Aniti Žeželj iz OŠ Konjščina.

Iz zlatarbistričke škole, na županijskom natjecanju sudjelovali su i učenici Kristijan Strahonja iz 5. razreda i Mihael Peršun iz 6. razreda. Učenik Kristijan Strahonja natjecao se u području modelarstva i zauzeo 12. mjesto, dok je Mihael Peršun bio 13. iz područja graditeljstva.

Među učenicima petih razreda najbolji su bili Maja Profeta iz OŠ Sv. Križ Začretje,  drugo mjesto zauzela je Petra Balija iz Velikog Trgovišća, a treće Jan Posinjak iz OŠ Budinščina. Učenici šestih razreda s najboljim rezultatom u području graditeljstva bili su Patrik Majer iz OŠ Budinščina, drugi je bio učenik Bruno Špiljar iz Kumrovca, a treći Kruno Habljak iz škole domaćina.

Mentorica učenika iz OŠ Zlatar Bistrica je učiteljica Ankica Žerjavić- Zaić.