Književni susret
Autor: Jasenka Kuljak, 9. 10. 2013.

U srijedu, 9. listopada 2013., našu je školu posjetila hrvatska književnica Željka Horvat-Vukelja. Susrela se s učenicima razredne nastave. Rekla je kako joj motivacija za mnogobrojne priče dolazi iz svakodnevnih situacija – imala je jednog učenika koji nije volio prati uši – tako je nastao Panjoglav, priča koju je ispričala našim učenicima, koji su joj  pomogli u pričanju o ljubavi između breze i jablana te zimzelenog grma i narančastog cvijeta. Zatim je učenike poučavala ritmu te zasvirala na klaviru poznatu skladbu iz crtanog filma A je to! Osim što je razveselila  i nasmijala naše učenike,  na kraju ih je  ocijenila odličnom ocjenom za slušanje i pažnju.

Željka Horvat-Vukelja  rođena je 1952. godine, rano je djetinjstvo provela u Šibeniku, a školovala se u Zadru. U Zagrebu je, na Filozofskom fakultetu, završila studij francuskog i španjolskog jezika. Predavala je francuski jezik u školi te je suautorica nekoliko udžbenika za učenje francuskog jezika.

Piše  od mladih dana. Objavila je stotinjak kratkih priča u tisku i na Hrvatskom radiju, dvadesetak dječjih igrokaza, zbirku priča Šiškabališka, roman Putovanje patuljkaZvončića i slikovnice Poplava iz šalice kave, Balončica, Panjoglav, Hrabrica i Slikopriče.