Obilježen Svjetski dan štednje
Autor: Jasenka Kuljak, 7. 11. 2022.

Učenici OŠ Zlatar Bistrica obilježili su Svjetski dan štednje koji se obilježava svake godine 31. listopada. Učenici dodatne nastave iz matematike (Leda Fulir, Matej Futivić, Janko Hajnić, Luka Pugar i Martin Vuković), zajedno s učiteljicom Silvijom Mrkoci napravili su kratku anketu, za učenike predmetne nastave, vezanu uz štedne navike učenika naše Škole. Nakon provedene ankete izradili su prezentaciju u kojoj su analizirali rezultate dobivene anketom te kratko upoznali učenike sa obilježavanjem Svjetskog dana štednje. Na početku sata matematike gore navedeni učenici su održali kratko predavanje učenicima predmetne nastave.

Svjetski dan štednje obilježava se svake godine 31. listopada u spomen na Prvi međunarodni kongres štedioničara održan 1924. godine u Milanu. Profesor Filippo Ravizza, koji je poslije bio i ravnatelj Međunarodnog instituta za štedionice, posljednjeg je dana tog kongresa proglasio Svjetskim danom štednje. Taj je dan posvećen promicanju i jačanju svijesti javnosti o važnosti štednje za suvremenu ekonomiju i osobne potrebe svakog pojedinca.