Posjet zdravstvenoj ustanovi
Autor: Jasenka Kuljak, 16. 2. 2012.

U ponedjeljak 13. veljače 2012. godine u 10 sati učenici drugog razreda naše škole išli su u posjet zdravstvenoj ustanovi u Zlatar Bistrici.

Tamo su razgledavali sve prostorije i upoznali liječnike, zubara i ljekarnice. Vidjeli su kako se vježba na fizikalnoj terapiji, gdje se liječe srčani bolesnici i još puno toga.

Sve su to obišli da se upoznaju sa zdravstvenom ustanovom i da znaju kamo trebaju ići kada se razbole.

Filip Gorupec, 2. r.

U ponedjeljak 13. veljače 2012. godine zajedno s našom učiteljicom posjetili smo ambulantu u Zlatar Bistrici.

Po dolasku u ambulantu obišli smo ordinacije svih liječnika koji tamo rade: ordinaciju liječnice opće prakse, ordinaciju kardiologa – interniste, ordinaciju liječnika za reumatske bolesti te ordinaciju liječnika stomatologa. Saznali smo što oni rade i tko im u radu pomaže. U podrumu zgrade vidjeli smo prostorije u kojima se obavljaju terapije. Shvatila sam da je njihov posao jako odgovoran i zahtijeva puno strpljenja, brige, toplih riječi i suosjećanja za druge.

U sklopu zgrade obišli smo i ljekarnu gdje kupujemo lijekove. Svi su nas srdačno dočekali i govorili nam o svojem poslu. Najviše su mi se svidjele prostorije gdje se obavljaju terapije.

Liječnički posao mi se jako sviđa i kad odrastem željela bih biti pedijatrica i na taj način pomagati djeci.

Ema Juras, 2.r.