1. i 2. razred u Zagrebu posjetili kazalište Žar ptica i Muzej čokolade
Autor: Jasenka Kuljak, 26. 3. 2024.

Učenici prvog i drugog razreda u pratnji svojih učiteljica Sanje Čebrajec i Jasne Jakopec te učiteljice njemačkoga jezika Nensi Bilic posjetili su u utorak 26.ožujka 2024. godine grad Zagreb. U Gradskom kazalištu Žar ptica pogledali su predstavu Djevojčica sa šibicama te nakon toga razgledali Muzej čokolade. Učenici su od Zlatar Bistrice do Zagreba putovali autobusom. Putem su se podsjetili na vrste prijevoznih sredstava, način kulturnog ponašanja kao i odnos prema tuđoj imovini. Stigavši u Zagreb uočili su obilježja grada i mnogobrojne prometne znakove te se odgovorno, kao pješaci, ponašali u prometu. Predstavu Djevojčica sa šibicama učenici su pratili sa  zanimanjem i empatično upijali njezinu ozbiljnu i edukativnu poruku.
U Muzeju čokolade sudjelovali su u radionici i kušaonici, a mogli su i kupiti čokoladne proizvode. Učenici su pokazali veliko zanimanje i oduševljenje.
Zadovoljni i puni dojmova izmijenili su doživljaje te se sretno vratili u Zlatar Bistricu.