Zlatarbistrički dječji karneval
Autor: Jasenka Kuljak, 19. 2. 2010.

Gotovo da i nema mjesta u Hrvatskome zagorju koje nema svoj fašnjak, fašnik, fašinjek…i kako se sve originalno ne zovu karnevalske priredbe tijekom veljače. U Zlatar Bistrici   u utorak, 16. veljače, održan je 8. dječji fašnik, uz sudjelovanje dvjestotinjak učenika osnovne škole i pedesetak mališana iz dječjeg vrtića «Zlatni dani».

Sjedećih mjesta u velikoj sportskoj dvorani bilo je premalo za sve mame, tate, bake , djedove…koji su došli uživati u domišljatosti svojih najmlađih, oboružani foto aparatima i kamerama. Tako je uz «zagorsku policiju» prolazila atraktivna Lady Gaga, američka glazbenica, plesačica i pjevačica, redovnice, prvašići su u paru šetali dvoranom ispod «kišobrana za dvoje», učenici drugog razreda bili su u «Šervučkoj šumi», a neki su izabrali  «pidžama party», ali i - «starački dom» ! Nagrada ove godine nije bilo. Ipak je recesija! A i nisu bile potrebite, jer su je zavrijedili ravnopravno svi sudionici, i veliki, i mali! Za našu malu sredinu afirmativno je što se ovoj priredbi odazvalo toliko sugrađana i svi zajedno uživali smo u kreacijama i koreografijama najmlađih-komentirao je zlatarbistrički načelnik Žarko Miholić.