Laura Čehulić najbolja u hrvatskome jeziku
Autor: Jasenka Kuljak, 5. 3. 2016.

Laura Čehulić, učenica osmoga razreda OŠ Zlatar Bistrica, osvojila je prvo mjesto u kategoriji osmih razreda na Županijskom natjecanju iz hrvatskoga jezika, koje je u petak  održano u Osnovnoj školi „Matija Gubec“ u Gornjoj Stubici. Drugo  mjesto pripalo je Chiari Krtak iz OŠ Krapinske Toplice, a na trećem  se mjestu našao Ivo Veverec iz OŠ Oroslavje.

Među učenicima sedmih razreda najbolja je bila Jelena Daković iz OŠ Augusta Cesarca Krapina, drugo mjesto zauzela je Leonarda Sirovec iz OŠ Oroslavje, a treće  mjesto Lucija Seljan iz OŠ Veliko Trgovišće. Ema Počekal iz OŠ Zlatar Bistrica zauzela je peto mjesto. Mentorice zlatarbistričkih učenica su profesorice Marija Hitrec Hudi i Brankica Matijašec. U kategoriji učenika sedmih razreda natjecalo se sedam učenika, dok je natjecanju u kategoriji osmih razreda pristupilo devet učenika.

Na državnu će razinu natjecanja biti pozvano do 25 najuspješnijih učenika po kategoriji koji na temelju bodovnoga poretka, složenog prema rezultatima postignutim na županijskome natjecanju, steknu pravo sudjelovanja na državnome natjecanju.

U slobodnom vremenu natjecatelji su razgledali  dvorac Oršić u Gornjoj Stubici te spomenik Seljačkoj buni i Matiji Gupcu.