Novi početak u novom dvorištu
Autor: Jasenka Kuljak, 7. 9. 2015.

Školska godina 2015./2016. za zlatarbistričke je osnovnoškolce započela iznenađenjem. Već pri samom ulasku u školsko dvorište dočekao ih je obnovljeni prilaz školi i ulaz u samu zgradu. Svečanom otvorenju ulaza prisustvovali su zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije gđa Jasna Petek i načelnik Općine Zlatar Bistrica gdin Žarko Miholić. Ravnateljica škole gđa Božena Slunjski pozdravila je sve prisutne i zahvalila svima koji su omogućili i sudjelovali u obnovi. Čitavu svečanost svojim je izvedbama uveličala vokalna skupina Arete.  Nakon što su dožupanica KZŽ i načelnik Općine prerezali vrpcu te službeno otvorili novi ulaz u školu, ravnateljica škole pozvala je prvašiće, njihove roditelje i ostale prisutne da se pridruže prigodnom programu koji su izveli učenici dramsko-recitatorske i glazbeno-plesne skupine razredne nastave te time zaželjela dobrodošlicu prvašićima u školske klupe. Načelnik Općine i ove je godine svim učenicima od prvog do trećeg razreda darovao udžbeničke komplete za engleski jezik.