Tolerancija u dječjoj poeziji i prozi
Autor: Jasenka Kuljak, 14. 11. 2014.

Međunarodni dan tolerancije učenici razredne nastave OŠ Zlatar Bistrica obilježili su 14. studenoga 2014. godine. Suradničkim učenjem, igranjem uloga, likovnim radovima, izradom plakata, interpretacijama literarnih djela uočili su značenje tolerancije i njezinu važnost u svakodnevnom životu.

Učenici prvoga razreda upoznali su sadržaj priče Figaro – mačak koji je hrkao, Jeana-Baptiste Baroniana. Naučili su da druge treba prihvaćati onakvima kakvi jesu, treba njegovati toleranciju i ljubav prema svim ljudima i svim životinjama. U drugi razred došetao je Antuntun kojeg su učenici prikazali u stripu i pjesmi. Treći razred borio se sa snježnom mećavom odabravši djelo Vlak u snijegu  Mate Lovraka i o tome izradio slikovnicu. Učenici četvrtog razreda spoznali su toleranciju kroz lektirno djelo Heidi Johanne Spyri te izradili plakat o uočenom – da smo svi različiti, a ipak jednaki.

Kroz rad u radionicama i sami učenici su nailazili na situacije u kojima su trebali pokazati razumijevanje pojma tolerancije. Tom su se prilikom i dobro zabavili.