Impresionirani impresionizmom
Autor: Jasenka Kuljak, 13. 11. 2014.

Učenici 5. do 8. razreda Osnovne škole Zlatar Bistrica posjetili su Zagreb 13. studenog 2014. godine. Pogledali su predstavu „Sasvim sam popubertetio“ u kazalištu Žar ptica. Svi su se nasmijali i uživali u izvrsnoj glumi te iz kazališta izašli shvativši da nisu ni prvi ni zadnji koje muče pubertetski problemi.

Poslije kazališne predstave učenici su razgledali Gornji grad te se upoznali s njegovim znamenitostima (Kulom Lotrščak, Gričkim topom, Kamenitim vratima, Markovim trgom i crkvama sv. Marka i sv. Katarine te Hrvatskim saborom).

Terenska nastava završila je posjetom Galeriji Klovićevi dvori koja je svojom postavom izložbe Normandija/Rađanje impresionizma  te likovnom radionicom Artionica oduševila učenike. Uz pratnju stručnoga vodstva učenici su pogledali 90 radova iznimno značajnih umjetnika Normandije iz razdoblja 19. stoljeća.

Puni dojmova učenici su se vratili u Zlatar Bistricu u večernjim satima.