Matinejom obilježili Noć knjige 2014.
Autor: Jasenka Kuljak, 23. 4. 2014.

23. travnja obilježava se Svjetski dan knjige i autorskih prava te se ujedno održava i manifestacija Noć knjige. Ove godine u tome je sudjelovala i Osnovna škola Zlatar Bistrica programom «Školska knjižnica je bogata riznica» kako bi se učenike upoznalo s raznovrsnošću sadržaja i izvora znanja u školskoj knjižnici koje mogu koristiti za potrebe učenja, ali i u slobodno vrijeme. S obzirom na to, naglasak se stavlja na knjige koje se rijetko posuđuju i čitaju, a mogu poslužiti kao dodatna literatura za učenje obrazovnih sadržaja iz povijesti, geografije, fizike, hrvatskog jezika, opće kulture i sl. S tim u vezi, učenici i učitelji škole mogli su sudjelovati u radionici «Od gline do e- book čitača» ili pak prolistati i pročitati  poneku knjigu koju do sada nisu imali prilike pročitati. Knjižna građa bila je izložena u različitim tematskim kutićima: znanstvenom, istraživačkom, bajkovitom, e-kutiću, teen kutiću i kutiću s popularno-znanstvenim i dječjim časopisima, a učenici su mogli birati u kojoj aktivnosti žele sudjelovati.

Spomenimo da se Noć knjige 2014. održava u 156 gradova i mjesta diljem Hrvatske s 370 sudionika (škole, knjižnice, knjižare, nakladnici, odgojno-obrazovne ustanove, kulturni centri, muzeji, galerije, udruge pisaca i ljubitelja knjige i dr.) kojima je cilj promicanje knjige i čitanja.