DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE – DANI KRUHA
Autor: Jasenka Kuljak, 11. 10. 2013.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje obilježeni su u petak 11. listopada 2013.g. integriranom nastavom u svim razredima. Učenici su zajedno sa svojim učiteljima upoznali načine nastajanja kruha, povijest kruha te važnost kruha za čovječanstvo. U predvorju škole svaki je razred osmislio mali izložbeni kutak u kojem su izloženi plodovi zemlje i ruku vrijedne djece i njihovih roditelja. Nakon postavljanja izložbe učenici dramske skupine i zbora izveli su splet prigodnih recitacija i pjesama. Priredbi je nazočio velečasni Ivan Kovačić koji je blagoslovio krušne proizvode i darove zemlje.

Održan je natječaj za najoriginalniji tradicionalni recept jela pripremljenog od kukuruznog brašna. Povjerenstvo je odabralo recept  "kukuruzni štruklji" Daniela Cimića, učenika 5.a razreda, koje su učenici osmih razreda pripremali u školskoj kuhinji. Odabrano je  i najoriginalnije zaboravljeno tradicionalno jelo „lopare na hrenovom listu“ Jurice Kunića, učenika 5.b razreda, a kutak 6. razreda izabralo je za najljepši izložbeni prostor. Najoriginalnijim kruhom izgledom i sadržajem proglašen je kukuruzni kruh učenice 3. razreda Magdalene Pavetić. Više fotografija u foto galeriji.

Lopari na hrenovom listu, Jurica Kunić, 5.b razred

Najbolji kruh, Magdalena Pavetić, 3. razred