Zlatna plaketa dječjem zboru
Autor: Jasenka Kuljak, 17. 5. 2013.

Na 56. glazbenim  svečanostima hrvatske mladeži, što su 15. i 16. svibnja održane u Varaždinu, Dječji pjevački zbor Osnovne škole Zlatar Bistrica, pod vodstvom prof. Josipe Hopek, osvojio je zlatnu plaketu u svojoj kategoriji. Izveli su pet pjesama, među kojima i zadanu skladbu  «Dohvati mi, tata, mjesec Ivana Skendera i Grigora Viteza. Bio je to prvi nastup našeg dječjeg pjevačkog zbora na ovoj uglednoj manifestaciji, na kojoj je zlatnu plaketu također osvojio i Dječji pjevački zbog OŠ Ante Kovačića Zlatar, također pod vodstvom prof. Hopek. Naime, prof. Hopek radi u obje osnovne škole u kojima  predaje glazbenu kulturu. Za dugogodišnje istaknute umjetničke dosege na Glazbenim svečanostima, Državno povjerenstvo 56. glazbenih svečanosti hrvatske mladeži dodijelilo  je prof. Hopek Nagradu «Marijan Zuber», koja nosi ime istaknutog zborovođe i glazbenog pedagoga, dugogodišnjeg ravnatelja varaždinske Glazbene škole koji je bio i jedan od osnivatelja Glazbenih svečanosti hrvatske mladeži.