Erasmus+ mobilnost učenika i učitelja u Češku
Autor: Snježana Kovačević, 1. 5. 2022.

Učenici naše škole Ema Puklin, Gabrijela Šaić, Mia Kovačević i Josip Findak su u pratnji učiteljice Andreje Jertec i stručne suradnice knjižničarke Snježane Kovačević boravili u Češkoj od 25. do 29. travnja 2022. godine. Mobilnost je provedena u okviru Erasmus+ projekta Learning Outside-Vivid Exploration, a aktivnosti povezane s učenjem izvan učionice provedene su u Pragu, Nachodu i Piseku u Jablunkove. Učenici su za ovu mobilnost snimili i video Let's go outside koji možete pogledati na poveznici:https://express.adobe.com/video/0LZ466dHVAUML. Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije.

Učenici su po slijetanju u Zračnu luku Vaclav Havel razgledali Prag gdje su obišli znamenitosti kao što je Karlov most, Gradski trg, Petrin toranj, Stari grad, Astronomski sat, Vjenceslavov trg, Katedralu sv. Vida, sobu iskrivljenih ogledala i drugo.

U gradu Dvur Kralove posjetili su zoološki/ safari vrt te izbliza upoznali afričke životinje nastanjene u njemu: deve, zebre, lemure, lavove, majmune, leoparde, slonove. Najviše nas je zadivio Adršpach-park prirode gdje smo prošetali poučnom stazom među kamenim gromadama zanimljivih oblika te upoznali legendu o dobrom divu Krakonošu koji je volio pomagati stanovnicima toga kraja.

Učenici su posjetili i tvornicu kolača Marlenka te stanicu za ozlijeđene divlje životinje u Bartošovicama te su u interaktivnom predavanju slušali o životinjama koje imaju stanište u tom kraju u suživotu s ljudima.

Prilikom posjeta školi i nakon obilaska, voditelji i koordinatori projekta sudjelovali su u projektnom sastanku i planiranju završnih aktivnosti projekta, a učenici u eTwinning radionici i Kahoot kvizu te osvojili nagrade za svoje znanje, u igrama na otvorenom- u obližnjoj poučnoj stazi i parku u kojima učenici Zakladne i materinske škole Pisek obično provode nastavu na otvorenom.