Nastava na daljinu

"TRENING ŽIVOTNIH VJEŠTINA"

"ZDRAV ZA PET"

Korisne poveznice:

PRVO MJESTO NA DRŽAVNOJ SMOTRI UČENIČKIH RADOVA U OKVIRU PILOT-PROJEKTA BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA
Autor: Jasenka Kuljak, 2. 6. 2021.

Klinika za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“, Zagreb Hrvatsko društvo za biosigurnost i biozaštitu u partnerstvu s Osnovnom školom Vijenac, Osijek, organizirali su Državnu smotru učeničkih radova (postera) u okviru pilot-projekta Biosigurnost i biozaštita kao izvannastavna aktivnost u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Voditeljica projekta je prof. dr. sc. Alemka Markotić.

Povjerenstvo je vrednovalo  učeničke radove svakog školskog tima pri čemu se razmatrao poster i video uradak o unaprijed zadanim temama.

Prvo mjesto u kategoriji osnovnih škola osvojili su učenici OŠ Zlatar Bistrica (Gita Vlahek, Lucian Korpar, Lovro Tuđa, Nikola Glavač  i Dorotea Borić). Mentorica učenicima je Štefica Škrlec, prof. biologije i kemije, učitelj savjetnik. Prvo mjesto učenici dijele sa školskim timom OŠ Josipa Pupačića iz Omiša.

Najbolji tim iz kategorije osnovnih i srednjih škola bit će nagrađen sudjelovanjem u Kampu biosigurnosti na otoku Lošinju sljedeće školske godine (do pet učenika i jedan mentor) ovisno o epidemiološkoj situaciji.

Detaljne informacije će biti objavljene na web stranici projekta https://bit.ly/2Xy2ydh.