Županijski prvaci na eko kvizu
Autor: Jasenka Kuljak, 5. 3. 2012.

Učenici Osnovne škole Zlatar Bistrica, s 81 osvojenim bodom, osvojili su prvo mjesto u kategoriji osnovnih škola,  a učenici Gimnazije  A.G. Matoš iz Zaboka prvaci su među srednjoškolcima, na Županijskom  susretu učenika osnovnih i srednjih škola Krapinsko-zagorske županije, kao sudionici  Eko kviza  «Lijepa naša». Susret je održan u Pregradi u ponedjeljak, 5. ožujka 2012. godine.  Sudjelovali su predstavnici 12 osnovnih i triju srednjih škola s područja Krapinsko-zagorske županije.

Pobjeda zlatarbistričkih osnovaca nije slučajnost, jer u našoj školi godinama se sustavno njeguje obrazovanje i osposobljavanje  za eko sadržaje, s dokazanom primjenom u praksi i svakodnevnom životu. Stoga ne začuđuje što su naši učenici godinama među najuspješnijima na županijskim natjecanjima . Za ovogodišnje osvojeno prvo mjesto zaslužni su : Ivan Futivić, učenik 5. razreda; Dora Pugar, učenica 6. razreda; Karla Grbavac, učenica  7. razreda i Ivan Kuljak, učenik 8. razreda. Valja naglasiti kako se ovo natjecanje sastoji  od pisanoga dijela , usmenoga i Power Point prezentacije. Tema naših učenika na ovogodišnjem Eko kvizu bila je «Poučna staza Šumarica». Uspjehu učenika u mnogome je pridonijela  i mentorica, prof. Štefica Škrlec, koja godinama samoprijegornim radom postiže sa učenicima zavidne uspjehe i rezultate, nastavljajući tako djelo svoje prethodnice, umirovljene učiteljice  Vjenceslave  Pavleković.

Drugo mjesto, sa 78 osvojenih bodova, osvojili su učenici OĐ Đure Prejca iz Desinića, a na trećem su mjestu,  s osvojenih  77 bodova, učenici OŠ Ksavera Šandora Đalskog iz Zaboka. Državno natjecanje održat će se u Zadru.