Veliki uspjeh naših robotičara u 1. kolu Croatian Makers lige
Autor: Jasenka Kuljak, 15. 11. 2019.

Prvo kolo Croatian Makers lige održavalo se u ovoj školskoj godini od 10.10.2019. do 31.10.2019. godine. U projektu je sudjelovalo 1600 natjecatelja. Natjecatelji su sami rješavali zadatak u svojim školama, a učitelji mentori su snimili i poslali njihove rezultate. Zadatak je bio pripremiti robota koji predstavlja letjelicu za lansiranje (provjera goriva, spremnika kisika i hrane te navigacijskog sustava).

Učenici OŠ Zlatar Bistrica natjecali su se u regiji Zagorje 2 u dvije dobne skupine: Starija - Nikola Glavač, Filip Mikulec, Lukas Pavlović i Antonio Valjak i Mlađa – Nino Bradić, Matija Futivić, Karlo Hanžek, Mia Kovačević, Leo Vranjković i Martin Vuković.

Rezultati po skupinama:

Starija dobna skupina: 1. Filip Mikulec, 2. Lukas Pavlović, 3. Nikola Glavač, 4. Antonio Valjak

Mlađa dobna skupina: 1. Nino Bradić, 3. Mia Kovačević, 4. Leo Vranjković, 5. Matija Futivić, 6. Karlo Hanžek, 7. Martin Vuković.

Čestitke učenicima na osvojenim rezultatima. Učenike je za natjecanje pripremala učiteljica informatike Jasenka Kuljak.