Dan Škole
Autor: Jasenka Kuljak, 4. 5. 2019.

U petak 3. svibnja 2019. godine obilježen je Dan Osnovne škole Zlatar Bistrica svečanom priredbom u Domu kulture. Naglasak svečanosti bio je na ekologiji i ekološkim projektima.

Prisutnima se obratila ravnateljica škole Jasna Kokot Pelko koja se u prigodnom govoru osvrnula na 20. godišnjicu Prve poučne staze u Hrvatskom Zagorju "Šumarica" čija je idejna začetnica bila gđa Vjenceslava Pavleković dugogodišnja učiteljica Prirode, Biologije i Kemije u zlatarbistričkoj školi, uspjehe učenika i učitelja mentora tijekom ove školske godine na školskim, županijskim i državnim natjecanjima, smotrama, brojnim aktivnostima i natječajima te se zahvalila i donatorima koji su financijskim sredstvima potpomogli rad škole. Najveći pljesak dobili su članovi Školskog sportskog društva „Vihor“, učenici 6., 7. i 8. razreda koji su osvojili zlatnu medalju na Državnom prvenstvu u futsalu koje se održalo od 28. do 30. travnja 2019. godine u Poreču s učiteljicom Tjelesne i zdravstvene kulture Sandrom Belinić. Također, čestitku školi i svim zaposlenima uputio je i načelnik Općine Zlatar Bistrica Žarko Miholić.

U prigodnom glazbeno-scenskom programu sudjelovali su učenici polaznici Plesne skupine, Dramske skupine, Ekološke skupine, Robotike i Pjevačkog zbora, a bili su predstavljeni i projekti Čačkalica, Tradicijski školski vrt i Učionica na otvorenom.