Razglednica Zlatar Bistrice
Autor: Jasenka Kuljak, 4. 4. 2011.

Učenici 2. razreda OŠ Zlatar Bistrica (Ana Futivić, Hanna Kropf, Ema Počekal i Josip Kuljak) osmislili su projekt "Razglednica Zlatar Bistrice". Njime su  predstavljali   našu školu na  Četvrtoj  županijskoj smotri projekata dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola iz područja Nacionalnoga programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo, koja je održana u petak, 1. travnja 2011. godine. Domaćin je bila  OŠ Stjepana Radića u Brestovcu Orehovičkom.

Građanski odgoj i obrazovanje provodi se kroz module u školama Krapinsko-zagorske županije više od deset godina. Već četvrtu godinu za redom organizirana je smotra projekata iz modula Projekt građanin.

Ove školske godine na smotri je prikazano 16 projekata, dva projekta dječjih vrtića, četiri projekta razredne nastave, šest projekata predmetne nastave i četiri projekta srednjih škola. Sudjelovali su : DV Zipkica - Zabok: Zajedno možemo više i bolje; DV Oroslavje: Sportska dvorana OŠ Stubičke Toplice (razredna nastava): Ženske narodne nošnje stubičkoga kraja: OŠ Ksavera Šandora Gjalskog - Zabok (razredna nastava): Kruh – dar života ;OŠ Ante Kovačića- Zlatar (razredna nastava): Roditelj suradnik u nastavi; OŠ Zlatar Bistrica (razredna nastava): Razglednica Zlatar Bistrice; OŠ Ksavera Šandora Gjalskog- Zabok (predmetna nastava): Veseli stolci; OŠ Stjepana Radića-Brestovec Orehovički (predmetna nastava): Zeleni komaček; OŠ Krapinske Toplice ( predmetna nastava ): Ovisnosti- debata; OŠ Antuna Mihanovića- Klanjec (predmetna nastava): Antun Mihanović i srce grada; OŠ Stjepana Radića- Brestovec Orehovički (predmetna nastava): Angeljeki čuvari;  OŠ Lijepa naša- Tuhelj (predmetna nastava): Školske kronike;  SŠ Bedekovčina: Plavi biser zelenog Zagorja; SŠ Konjščina:  Zalogajnica za učenike;   SŠ Oroslavje: Borba protiv siromaštva i socijalne isključenosti i ŠUDIGO- Zabok: Nebudemo li čitali, pročitat će nas.

Predsjednica Županijskog povjerenstva smotre Snježana Romić zahvalila je sudionicima, pohvalila ih i naglasila kako je iz godine u godinu primjetna sve veća kvaliteta projekata i njihova prezentacija. Kazala je kako će svi projekti biti predloženi za državnu smotru koja će se održati u svibnju, u zagrebačkoj Starogradskoj  vijećnici.