Program prevencije
Autor: Jasenka Kuljak, 12. 11. 2010.

U sklopu školskog preventivnog programa obilježavamo Mjesec borbe protiv ovisnosti te su 11. studenog 2011. održane radionice za učenike razredne nastave. Održala ih je psihologinja Marina Sviben član stručnog tima Centra za prevenciju ovisnosti Krapinsko-zagorske županije. Učenici 1. i 2. razreda imali su radionicu o temi «Tko sam ja?», a učenici 3. i 4. razreda o temi «Kako reći NE?».

Za učenike 7. razreda 2. prosinca 2010. održat će se radionica o temi «Izgradnja i formiranje osobnog stava među vršnjacima», a za učenike 8. razreda o temi «Istraživanje osobnih granica, razmišljanje o vlastitim osobinama». Za učenike 5. i 6. razreda radionica će biti 16. studenog 2010. o temi «Kako se oduprijeti lošim nagovorima». Radionice će održati socijalna radnica Valentina Hanžek iz Gradskog društva Crvenog križa, Krapina.

U ponedjeljak 22. studenog 2010. u 18.00 sati u učionici broj 6 održat će se roditeljski sastanak za roditelje učenika razredne nastave i ostale zainteresirane roditelje o temi «Ukidanje tjelesnog kažnjavanja djece». Nakon predavanja članova stručnog tima Obiteljskog centra Krapinsko –zagorske županije defektologinje Tanje Cujzek i psihologinje Dragice Slakoper-Lisica nastavit će se roditeljski sastanci po razrednim odjelima.