Održana podjela pohvalnica i priznanja za sudjelovanje u ekoakcijama i doprinos očuvanju prirode i okoliša
Autor: Marina Dinjar, 24. 5. 2017.

U srijedu 24. svibnja 2017. g. u prostoru Osnovne škole Zlatar Bistrica održana je podjela pohvalnica i priznanja za doprinos očuvanju prirode i okoliša.

Promjena navika svakog pojedinca, ali i škola, organizacija, poduzeća i svih institucija, jedini je način da se očuvaju prirodne ljepote i dobra te osigura ljepša i zdravija budućnost svih nas i naših budućih generacija. I ove godine odlučili smo udružiti zajedničke napore kako bismo pokazali koliko nam je važan okoliš i očuvanje prirode.

Sudjelovanje u akciji „Zelena čistka“ i kampanji „Za manje otpada“ samo je jedan od pokazatelja zajedništva učenika, učitelja i zaposlenika škole, polaznika i zaposlenika dječjega vrtića "Zlatni dani", roditelja i svih mještana, i pozitivnog zajedničkog djelovanja.

U akciji „Zelena čistka“ prikupilo se 563 kg papira i 482 kg EE otpada. Pohvalnice za sudjelovanje i doprinos akciji zasluženo su uručene predstavnicima razreda, ravnateljici, predstavniku tehničkog osoblja i ravnateljici DV „Zlatni dani“.

Akcija je bila uspješna zbog zajedničkog rada i truda. Posebna priznanja uručena su učenicima koji su najviše doprinijeli akciji donijevši više od 50 kg reciklažnog papira, a to su Ivana Futivić (3. b), Jan Josip Šimić (4. r.) i Jurica Kunić (5. r.), učenik Domagoj Krušelj (8.b) koji je donio najviše reciklažnog papira (93 kg) i 8. b razred koji je sakupio najviše reciklažnog papira, čak 168 kg.

Čestitke, zahvale i priznanja udruge Lijepa naša primili su i članovi ekoodbora OŠ Zlatar Bistrica te polaznici izvannastavnih aktivnosti Likovne i Ekološke skupine za sudjelovanju u radionici izrade ekološkog mobila u sklopu kampanje „Za manje otpada“.

Sudjelovanjem u ekoakcijama i cjelogodišnjim doprinosom očuvanju prirode i okoliša i ove godine OŠ Zlatar Bistrica potvrdila je ponosni status međunarodne ekoškole.

S radom na projektima i organizaciji ekoakcija nastavlja se i dalje. Buđenje svijesti o važnosti odgovornog gospodarenja otpadom prvi je korak na putu za bolje sutra pa se na školskim hodnicima i dvorištu škole nalaze nove kante za sortiranje otpada.

Čestitamo i ponosno zahvaljujemo svima koji doprinose podizanju svijesti o važnosti brige za okoliš!