OSNUTAK UČENIČKE ZADRUGE „PINKLEC“
Autor: Marina Dinjar, 27. 4. 2017.

Potaknuti stihovima himne zadrugara, odlučili smo spojiti naše male ruke i osnovati „Pinklec“, učeničku zadrugu OŠ Zlatar Bistrica. Učenička  zadruga je dragovoljna učenička organizacija koja doprinosi postizanju odgojno-obrazovnih i društveno-gospodarskih ciljeva škole. Učenicima omogućuje razvoj vještina i sposobnosti iz područja važnih za cjelokupni proizvodni proces kroz izvannastavne aktivnosti i korisno provođenje slobodnog vremena. U radu zadruge posebno se razvijaju i njeguju radne navike, radne vrijednosti i kreativnost, stječe se znanje i svijest o načinima i potrebi očuvanja prirode i njegovanje kulturne baštine.

Dobra volja, suradništvo, prijateljski duh, mašta i kreativnost recept su za udruživanje naših snaga i zajedničko ostvarenje zamisli. Cilj nam je potaknuti kreativnost, razvijanje različitih vještina, suradništvo, učenje jednih od drugih, stjecanje samopouzdanja i otkrivanje vlastitih potencijala kroz zajedničko druženje i stvaranje. Sredstva prikupljena prodajom naših proizvoda bit će korištena za napredak, razvoj, dobrobit i zadovoljstvo Zadruge, naše škole i svih nas.

Naša će Zadruga započeti s radom početkom školske godine 2017./2018. kroz likovno-kreativnu sekciju, ekološku sekciju i domaćinstvo, a s vremenom ćemo osnovati i druge sekcije prema željama i interesima članova.

Pozivamo sve sadašnje i bivše učenike OŠ Zlatar Bistrica, njihove roditelje te mještane Općine Zlatar Bistrica koji nalaze svoj interes u promicanju i potpori učeničkog zadrugarstva, da se do 15. svibnja 2017. g. popunjavanjem pristupnice u prilogu uključe u rad UZ "Pinklec" i postanu njezini ponosni članovi.

Pristupnica_PINKLEC.pdf (777.56 KB)