SVEČANO OTVORENJE NOVE SPORTSKE DVORANE
Autor: Marija Hudi Hitrec, 13. 5. 2021.

Nova školska sportska dvorana u Zlatar Bistrici otvorena je 13. svibnja 2021. godine nakon izdane pravomoćne uporabne dozvole 7. svibnja 2021. godine.

Prisutnima su se obratili ravnateljica OŠ Zlatar Bistrica Jasna Kokot Pelko, načelnik Općine Zlatar Bistrica Žarko Miholić, saborski zastupnik Siniša Hajdaš Dončić i župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar koji su izrazili zadovoljstvo novom dvoranom. Nakon što je vlč. Petar Repić blagoslovio novi prostor, dvorana je i simbolično otvorena pucanjem lopte u gol. Fotografije s otvorenja možete pogledati u foto-galeriji.

Projekt izgradnje nove školske sportske dvorane predstavlja značajan doprinos unaprjeđenju i podizanju pedagoškog standarda osnovnoškolskog sustava odgoja i obrazovanja, ali i razvoju sporta na području Općine Zlatar Bistrica.

Nakon što je prošla školska dvorana nesretnim slučajem izgorjela 2016. godine, zlatarbistrički će osnovnoškolci ponovno imati mjesto za sportske aktivnosti, mjesto gdje će nastaviti nizati sportske uspjehe.

Otvorenje sportske dvorane obilježeno je prigodnim programom u kojem su sudjelovali pjevački zbor, dramska skupina razredne nastave, recitatori i zlatarbistričke mažoretkinje.