Predstavljanje Ekoslovarice kao završnica edukativno-ekološko-kreativnog projekta
Autor: Snježana Kovačević, 19. 2. 2020.

U srijedu 19. veljače 2020. godine u Osnovnoj školi Zlatar Bistrica predstavljena je trojezična Ekoslovarica, edukativna zbirka učeničkih radova s porukama učenika kako čuvati naš planet i odgovorno se odnositi prema okolišu. Predstavljanjem Ekoslovarice završio je dvogodišnji projekt koji smo počeli provoditi 2017. godine, nositelji projekta su učenici 3.a i 3.b razreda, a koordinatorice školska knjižničarka Snježana Kovačević i učiteljice razredne nastave Andreja Jertec i Rajna Borovčak.

Ekoslovarica je izdana sredstvima iz donacije Humanitarne udruge "RTL pomaže djeci", a promotivni materijali tiskani su sredstvima tvrtke C.I.O.S iz Zagreba.

Ovom smo aktivnošću u školi obilježili i Međunarodni dan materinskoga jezika. Predstavljanje je proteklo u ekološkom ozračju. Voditelji su bili učenici 3. razreda: Petar Buden, Franka Vuković, Melani Futivić, Lucija Špoljar i Mateo Borić. Prisutnima su se obratile ravnateljica Jasna Kokot Pelko i učiteljica hrvatskoga jezika Marija Hudi Hitrec, a u glazbenom dijelu programa sudjelovali su učenici polaznici glazbene škole Leda Fulir i Matej Futivić koji su odsvirali dvije skladbe. Učenici su sudjelovali u ekološkim igrama, a vršnjaci iz osnovne škole Dimitar Makedonski iz Sjeverne Makedonije s kojima provodimo Erasmus+ projekt Školski permakulturni vrt,  poslali su nam video kako bi nam pokazali kako se u njihovim učionicama koristi naša Ekoslovarica.

Ekoslovarica je vrijedno djelo naših učenika iz kojega možemo naučiti kako bolje brinuti o Zemlji i misliti na budućnost nas i naraštaja koji dolaze.