Radovi naših učenika na likovnoj izložbi u sklopu projekta "Svemir u likovnom stvaralaštvu djece i mladih"
Autor: Jasenka Kuljak, 3. 2. 2020.

U organizaciji Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok i Pučkog otvorenog učilišta Zabok a u suradnji s Velikom galerijom Grada Zaboka, i ove školske godine, jubilarne pete, povodom Noći muzeja 2020. održao se vizualni projekt pod nazivom “Svemir u likovnom stvaralaštvu djece i mladih”.

Cilj projekta bio je  objedinjavanje likovnog stvaralaštva škola u KZŽ te njihovo zajedničko uključivanje u aktualna zbivanja u kulturi i umjetnosti.

Likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola KZŽ, zajedno s radovima srednjoškolaca Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, postavljeno je na reprezentativnoj izložbi 31. siječnja 2020. u 17 sati u Gradskoj galeriji Zabok.

Neposredno prije otvorenja izložbe u 16 sati organizirana je likovna radionica za učenike predstavnike škola namijenjena učenicima od 5. – 8. razreda. U likovnoj radionici sudjelovali su i učenici Osnovne škole Zlatar Bistrica čiji su radovi bili izabrani kao dio izložbenog postava, a to su Matej Futivić (5. r.), Anja Krivak (5. r.), Larisa Pavlović (5. r.), Luka Pugar (5. r.), Sabina Špoljar (5. r.), Martin Vuković (5. r.), Gita Vlahek (7.r.), Mia Šantek (8.r.), Noa Počekal (8.r.), Jurica Mikulec (8.r.), Luka Kunić (8.r.), Ivana Bajs (8.r.). Neki od učenika imali su  priliku vidjeti svoj rad po prvi puta u velikom galerijskom prostoru te razmijeniti iskustva i ideje s ostalim sudionicima izlagačima.

Projektom se nastojalo postići da se što više djece i mladih uključiti u aktivno sudjelovanje u tom kulturnom događaju. Izložba učeničkih radova pružila je jedinstveni uvid u kreativnost i vizualnu kulturu mladih KZŽ te tako obogatila kulturni život Županije i postala platforma za promicanje vizualne kulture i umjetnosti općenito.

Svemir u likovnom stvaralaštvu djece i mladih - virtualni katalog može se pogledati na: http://www.ss-sudigo-zabok.skole.hr/svemir-u-likovnom-stvaralastvu-djece-i-mladih-katalog/